کمیته داوران فدراسیون تیراندازی با کمان
کمیته داوران فدراسیون تیراندازی با کمان
لینک دوستان

سوال:سلام
اگر اشتباه نکنم (همان طور که خودتان فرمودید!)چنانچه تیری در وضعیت Pass through باشد ولی هیچ سوراخی روی فیس توسط داور پیدا نشده باشد، در اینصورت هیچ امتیازی به تیرانداز تعلق نمی گیره!
پس سوال این است که چرا در بانسر حداقل امتیاز سوراخی که کمترین امتیاز را دارد و علامت زده شده به تیرانداز تعلق می گیرد؟ می شود که مثل همیشه لطف کنید و پاسخ بدهید، استاد! سال نو هم مبارک (هرچند فکر کنم این دفعه ی هزارم است که دارم این را می گم!)
  

 

اول اینکه سال نو شما هم مبارک باشه و امیدوارم سال خوبی را پیش رو داشته باشید .  

 

در مورد سوالی که رسیدی اصلا اینگونه نیست : من قوانین رو با شماره هاشون می نویسم :( از کتابهای ویرایش جدید-2012 - کتاب 3 تارگت) 

 

.14.2.6 تیرهایی که امتیاز دارند :

14.2.6.1اگر تیر به سیبل بخورد و برگردد و یا روی فیس آویزان شود امتیاز دارد  ،در حالت برگشتن تیر ، امتیاز سوراخی که روی فیس ایجاد می شده و بدون علامت است محاسبه می شود، به شرط آنکه که تمام سوراخهای دیگر از قبل علامت خورده باشند تا سوراخ علامت نخورده قابل شناسایی باشد، و در حالت آویزان شدن تیر قسمتی که تیر از آن ناحیه آویزان شده است منطقه امتیاز تیر محسوب می گردد .   

 

14.2.7 اگر تیری در زمین تیراندازی و یا پشت سیبل ها پیدا شود ، که به دلیل افتادن تیر و یا رد شدن تیر از سیبل باشد، باید به داور اطلاع داده شود. اگر بعد از این اتفاقات بیشتر از یک سوراخ علامت نزده روی فیس باشد ، امتیاز سوراخی که در امتیاز کمتر است حساب می شود .  

 ÷××÷÷÷ و در نهایت در هردو شرایط اگر تیری در زمین پیدا شود ولی سوراخی روی فیس پیدا نشود بنابراین امتیازی وجود نخواهد داشت......در هر صورت اگر سوراخی روی سیبل پیدا نشود هیچ امتیازی وجود نخواهد داشت

[ یکشنبه 28 اسفند‌ماه سال 1390 ] [ 09:51 ق.ظ ] [ Admin ]

خانم کاشانی نیا پرسیدن : 

سلام خانم رسولی
یکی از دوستان و هم باشگاهی های خوبم، مطلب Pass through را خوانده و یک سوال براش پیش آمده. سوال را برای شما می نویسم البته فکر می کنم چون متن من زیاد گویا نبوده و خوب مسائل را توضیح ندادم این سوال براش ایجاد شده، لطفا راهنماییش کنید. سوال این است :
تو مسابقه های خارج سالن،اگه مسابقه تو ی زمین چمنی چیزی باشه بعد تیر رد بشه ولی خیلی دور تر از سیبل بیوفته؛یعنی مثل تیرهای ما که بعضی وقتا تا ته زمین میره اون موقع تیرانداز چه جوری باید ثابت کنه تیر زده و تیرش رد شده؟
فکر کن وسط مسابقه با داور بری دنبال تیر بگردی؟
بازهم از همکاری شما تشکر می کنم.


سلام دوست عزیز 

برای اثبات رد شدن تیر راههای زایادی وجود داره . 

1- مسلما تیری که از فوم رد شه اینقدر سرعتش گرفته شده که خیلی لز سیبل فاصله نگیره . 

2- پرهای تیر و شفت اثراتی از فوم رو دارند 

3- فوم درحدی آسیب دیده هست که امکان عبور تیر ازش باشه . هرچی خرابی فوم بیشتر باشه ، تیر عقب تر می ره 

4- روی فیس در بیشتر موارد رد پرهای رد شده وجود داره 

5- دقیقا فکر کن ...!. چون تیرانداز ها به همراه داور ها باید دنبال تیرشون بگردن . اما چند دقیقه محدود رو به این کار اختصاص می دن ... درحدی که زمان مسابقه رو زیاتد نگیرن . 

[ شنبه 20 اسفند‌ماه سال 1390 ] [ 10:11 ق.ظ ] [ Admin ]

 آقای پران پرسیدند :  

سلام ممنون ار اینکه خیلی فعال در زمینه داوری فعالیت میکنید...
یک سوال داشتم
توی مسابقات میشه از اسکوپی که دارای ال ای دی کوچکی برای ایجاد نور بر روی پین موجود در مرکز لنز اسکوپ قرار داره استفاده کرد؟؟(رشته کامپوند) 

 

خواهش می کنم .  

دقیقا نمی دونم که مکانیسم این پین چیه ؟ اما تمام تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی ممنوعه. اگر این پین شامل این مشخصات می شه ، پس ممنوعه  

 

×× داوراین عزیز اگر اطلاعات بیشتری دارید بنویسید ××

[ چهارشنبه 17 اسفند‌ماه سال 1390 ] [ 08:54 ق.ظ ] [ Admin ]

کمیته داوران به بخش های زیادی احتیاج داره اگر بخواهیم روز به روز شاهد پیشرفت اون باشیم . مدرسان - مترجمان و... که در این بخشها دوستان زیادی با فدراسیون همکاری می کنند ... اما یکی از داورانی که جدیدا به جمع داوران پیوسته بسیار فعال درحال جمع آوری و تفسیر قوانین به قلم منحصر به فرد خودش هست ... از همین جا تشکر می کنم از خانم سمیه کاشانی نیا و امیدوارم به نوشتن ادامه بده ... این کمیته به افرادی مثل اون در این زمینه احتیاج خواهد داشت .


البته دیگر دوستان مانند خانم شهریاری - خانم حسینی - خانم شعبانی و آقای رازقی هم  مطالبی رو می نویسند که از این عزیزان هم تشکر می کنم .... 


.... برای خواندن مطلب به ××ادامه مطلب ×× بروید ... قسمتهای قرمز رو من اضافه کردم . فقط برای اینکه مطلب کمی شفاف تر بشه 

منبع :http://www.wayofarchery.blogsky.com/


ادامه مطلب
[ شنبه 13 اسفند‌ماه سال 1390 ] [ 08:29 ب.ظ ] [ Admin ]

در بین تعداد بسیار زیاد داوران(حدود 900 نفر داور کارت دار) ، تعداد داورانی که داوری را برای داوری دوست دارند بسیار اندک است و بسیار خوشحالم و البته امیدوارم که این تعداد انگشت شمار ( البته کمی بیشتر از انگشتان هستند ، حدود 100 نفر در کل ایران ) یار همیشگی این کمیته باقی بمانند و مهمترین رکن رشته تیراندازی با کمان را به سمت و سوی درست هدایت کنند . همانطور که همیشه یاداور شدم مهمترین بخش اصلی هر رشته ای قوانین آن رشته است . در تعریف بازی و ورزش یکی از اصول متمایز کننده این دو از هم چارچوب و قوانین است . پس ، کسانی که قانون را اجرا می کنند بالاترین نفرات در اجرای رشته های ورزشی هستند . 

با تشکر از همه داوران ایران ./ 

غزاله رسولی 

[ شنبه 13 اسفند‌ماه سال 1390 ] [ 08:16 ب.ظ ] [ Admin ]

1 2 >>

<

.: Weblog Themes By S.S :.

درباره وبلاگ

نظر سنجی ها
خرید بک لینک